Youth football league results

First published in Results

MERCIAN FESTIVAL JUNIOR FOOTBALL LEAGUE U9s Division One: Evesham United 2 Newtown Sports Juniors 2; Warndon Villages Dragons 0 Cradley Sports Club 1; Welland Juniors Colts 1 Droitwich Spa Vipers 3; Worcester Youth 1 Westbury Celtic Warriors 0.

Division Two: Droitwich Spa Hornets 3 Welland Juniors Lions 1; L&B Badgers Vale 7 Worcs Lion Comm Gunners 0; Newtown Sports Colts 1 Kempsey Colts 5; Ombersley 0 Worcester Raiders 1.

U10s Division One: L&B Badgers Olympic 0 Welland Juniors Colts 4; Newtown Sports Juniors 0 Malvern Town Wanderers 2; Westbury Celtic Youth 4 Kempsey Colts 1; Worcester Raiders 0 St John’s Colts United 3.

Division Two: Archdales 6 Worcester Hawks 1; Oldbury Park Siberians P Worcs Lion Comm Rangers P; St John’s Colts Athletic 1 Worcester Youth 0; Warndon Villages Tigers 2 Newtown Sports Colts 4; Welland Juniors Lions 2 Tenbury United 0; Worcs Lions Comm Colts 2 Westbury Celtic Wizards 1.

U11s Division One: Evesham Utd Robins 0 St John’s Colts United 5; Ferndale Youth 2 Droitwich Spa Pumas 1; L&B Badgers Athletic 1 Welland Juniors Colts 3; Nunnery Wood Leopards 0 Westbury Celtic Youth 5; Oldbury Park Tigers 0 KGV Worcester Lions 5.

Division Two: Kempsey Colts 1 Ombersley 5; Newtown Sports Colts 0 Evesham Utd Panthers 0; St John’s Colts Athletic 1 Westbury Celtic Wanderers 3; Welland Juniors Lions 2 Malvern Town Wanderers 1.

U12s Division One: Evesham United Robins 1 Evesham Utd Juniors 11; Worcester Youth 2 St John’s Colts United 0.

Division Two: Oldbury Park Tigers 1 Inkberrow Eagles 3; Ombersley Falcons 0 Westbury Celtic Juniors 0; St John’s Colts Athletic 7 Welland Juniors Colts 1; Warndon Villages Hawks 4 Malvern Town Wanderers Colts 2.

U13s Division One: Bewdley Town 1 L&B Badgers Rangers 0; Burlish Olympic 4 Kempsey Colts 4; Droitwich Spa Foxes 6 Ombersley 2; Mostyn Rangers 1 Welland Juniors Lions 0; Worcester Raiders Pumas 5 Warndon Villages Leopards 4.

Division Two: L&B Badgers Rovers 0 Worcester Raiders Pirates 9; Malvern Town Wanderers 3 Warndon Villages Coyotes 0; St John’s Colts United 5 St John’s Colts Athletic 0.

U14s Division One: Meadow Park P Kidderminster Lions P; Newtown Sports Colts 1 Rock Sports 1; St John’s Colts 6 Cleobury Town Juniors 0.

Division Two: L&B Badgers Celtic 1 Oldbury Park Tigers 9; Worcester Hawks 7 Kidderminster Harriers FITC 0; Worcester Raiders 1 Mostyn Rangers 2.

U15s Division One: Newtown Sports Juniors 3 Ombersley 2; Oldbury Park Tigers 8 Droitwich Spa Arrows 4; Westside Wanderers 4 Drakes Broughton Rangers 3.

Division Two: Droitwich Spa Blades 3 Cradley Sports Club 3; Malvern Town Wanderers Swifts 2 Westbury Celtic Youth 3; Rock Sports 6 Blackpole Saints 1; Warndon Villages Vipers 3 Kempsey Colts 1.

U16s: Mostyn Rangers 7 Ferndale Youth 0; Newtown Sports Colts 2 Westbury Celtic Youth 6; Worcester Youth Juniors 0 Wilden Village 2; Wychbold Stags 3 Warndon Villages Wolves 1.

Reg Box Cup first round: Netherton Colts 0 Wyre Forest Youth 5.

U18s: Kidderminster Lions Youth 1 Welland Juniors 0; Martley 0 Newtown Sports Juniors 6; Perrywood 2 Kidderminster Lions 2; St John’s Colts P Worcester Wizards P; Warndon Villages Falcons 7 Alcester Town 2.

Girls’ U10s: Headless Cross 3 Droitwich Spa Ravens 4; Pershore Town 0 Warndon Villages Wildcats 4; Redditch United 1 Evesham United 0.

U11s: Ferndale Youth 8 Redditch United 1; Warndon Villages Wildcats 4 Newtown Sports 3.

U12s: Ferndale Youth 1 Redditch United 1; Kidderminster Lions 1 Hallas Hawks North 13; Warndon Villages Wildcats 6 Droitwich Spa Sharks 2; Westbury Celtic 4 Nunnery Wood Vipers 0.

U13s: Droitwich Spa Leopards 0 Pershore Town 6; Meadow Park 7 Redditch United 0; Warndon Villages Wildcats 2 Newtown Sports 2.

U15s: Ferndale Youth 2 Welland Juniors 0; Pershore Town 6 Kinver Colts 0; Redditch United 0 Droitwich Spa Terriers 10.

STOURPORT AND DISTRICT YOUTH LEAGUE U9s Division One: Bewdley Town 4 Cookley Rockets 0; Nunnery Wood Raptors 1 Areley Kings 2; Worcester Colts 0 Kidderminster Lions 2; Stourbridge Glassboys 0 Worcester Colts Jnrs 2.

Division Two: Kidderminster Lions Juniors 2 Cookley Raiders 0; Nunnery Wood Barracudas 4 Bewdley Comrades 1; Areley Kings Colts 1 Ferndale Flyers 9; Warstones Saints 6 Kinver Colts 0.

U10s Division One: Nunnery Wood Merlins 2 Droitwich Spa Busters 0; Nunnery Wood Eagles 0 Kidderminster Lions 2; Catshill Juniors 1 Kinver Colts 0; Warndon Village Panthers 5 Bewdley Town 0.

Division Two: Ferndale Youth 0 Areley Kings Youth 2; Kidderminster Athletic 1 Warstones Saints 7; Droitwich Spa Jaguars 2 Bewdley Town Comrades 0; Cookley Titans 3 Rock Sports Yth 1; Kidderminster Lions Cubs 1 Cookley Eagles 1.

U11s Division One: Kinver Colts 1 Warndon Villages Cobras 1; Nunnery Wood Scorpions 8 Bewdley Town 0; Droitwich Spa Panthers 3 Newtown Sports 4; Kidderminster Lions 4 Kidderminster Athletic 1.

Division Two: Nunnery Wood Kestrels 2 Warndon Villages Cougars 6; Kidderminster Athletic Hornets 0 Areley Kings Yth 0; Mostyn Lions 1 Warndon Villages Rhinos 2.

U12s Cup quarter-finals: Cookley Cougars 0 Areley Kings Colts 8; Cookley Falcons 0 Kidderminster Lions 6; Kidderminster Lions Juniors 1 Worcester Colts 8; Bewdley Town 5 Nunnery Wood Cobras 3 (aet).

Division Two: Cookley Saints 3 Kidderminster Athletic 0.

U13s Cup: Mostyn Lions 3 Areley Kings 5; Kidderminster Lions Cubs 6 Kidderminster Lions 0.

U15s Cup: Wilden Village Youth 1 Ferndale Flyers 3 (aet).

League: Kidderminster Lions 15 Kidderminster Lions Youth 0.

Comments

Post a comment

Remember you are personally responsible for what you post on this site and must abide by our site terms. Do not post anything that is false, abusive or malicious. If you wish to complain, please use the ‘report this post’ link.

Send us your news, pictures and videos

Most read stories

Local Info

Enter your postcode, town or place name

About cookies

We want you to enjoy your visit to our website. That's why we use cookies to enhance your experience. By staying on our website you agree to our use of cookies. Find out more about the cookies we use.

I agree