TONIGHT (FRIDAY)
FOOTBALL
MARTLEY CUP FINAL
Martley Spurs v Powick (at Worcester City FC, 7.30pm).
MERCIAN JUNIOR FESTIVAL LEAGUE
U14s: Newtown Sports Colts v Worcester Raiders.
SATURDAY
FOOTBALL
WEST MIDLANDS LEAGUE
Premier Division: Market Drayton Town v Ledbury Town (2.45).
Division One: Eccleshall AFC v Malvern Town Reserves (2.45).
Division Two: Chaddesley Corbett v Bromyard Town Reserves (2.45).
WORCESTER INFIRMARY CUP
Semi-final: Pershore Town v Bromyard Town (2.45).
WORCESTER & DISTRICT LEAGUE
Phipps Cup: West Malvern v Fernhill Heath Spurs.
HEREFORD TIMES
HEREFORDSHIRE LEAGUE
Premier Division: Hinton v Ledbury Town Reserves.
Division One: Bringsty Sports v Wooferton Reserves.
HGTA HEREFORDSHIRE JUNIOR LEAGUE
U11 TONY COLE CUP
Final: Bartestree v Ledbury Swifts U11s (at Edgar Street, 10am).
MERCIAN FESTIVAL JUNIOR LEAGUE
U9s: Leigh & Bransford Badgers v Welland Juniors; Newtown Sports Juniors Colts v Ombersley Colts; Evesham United Robins v Newtown Sports Juniors; Leigh & Bransford Wanderers v Leigh & Bransford Badgers Albion; Malvern Town Wanderers v Oldbury Park Tigers.
U10s: Leigh & Bransford Badgers v Oldbury Park Tigers; Lyppard Rangers Jaguars v Newtown Sports Juniors Colts; Droitwich Spa Saints v Malvern Town Wanderers; Malvern Town Wanderers Colts v Droitwich Spa Rovers.
U11s Division One: Severn City Juniors v Newtown Sports Juniors.
U11s Division Two: Newtown Sports Junior Colts v Callowbrook Swifts; Worcester Juniors v Newtown Sports Junior Boys; Leigh & Bransford Greys v Suckley Harriers; Malvern Town Wanderers v Northside Warriors.
U12s Girls: Newtown Sports v Warndon Village Panthers.
U13s Girls: Bromyard Town Girls v Evesham United Girls.
CRICKET
WEST OF ENGLAND
PREMIER LEAGUE
Glos/Wilts One: Bredon v Colwall; Redmarley v Swindon.
Glos/Wilts One 2nd XI: Colwall II v Bredon II.
Glos/Wilts Two 2nd XI: Marlborough II v Redmarley II.
CRUSADER WORCESTERSHIRE
COUNTY LEAGUE
Division One 1st XIs: Eastnor v Droitwich Spa; Stourbridge v Brockhampton.
Division One 2nd XIs: Brockhampton II v Stourbridge II; Droitwich Spa II v Eastnor II.
Division Two 1st XIs: Barnards Green v Belbroughton; Bromyard v Pedmore; Malvern v Worcester Nomads.
Division Two 2nd XIs: Belbroughton II v Barnards Green II; Pedmore II v Bromyard II; Worcester Nomads II v Malvern II.
Division Four 1st XIs: Hanley Castle & Upton v Martley.
Division Four 2nd XIs: Martley II v Hanley Castle & Upton II.
Division Five: Barnards Green v Alvechurch & Hopwood.
Division Six: Old Elizabethans v Barnards Green; West Malvern v Kidderminster.
Division Seven: Colwall v Stourbridge Social.
FLINT & COOK MARCHES LEAGUE
Division One: Goodrich v Canon Frome.
Division Three: Kington III v Colwall III; Garnons II v Ledbury.
Division Four: Bosbury v Bartestree & Lugwardine II; Canon Frome II v Builth Wells II.
Division Five: Hay v Eastnor III.
Division Six: Bishops Frome v Glangrwyney II; Ledbury II v Bishop's School.
Division Seven: Brockhampton III v Shire Bulls.
BOWLS
Manor Park Mixed v Barbourne Mixed; Tewkesbury Mixed v Malvern Victoria Mixed; Malvern Priory Mixed v Kays Mixed.
SUNDAY
FOOTBALL
THE SOCCER SITE MALVERN LEAGUE
SENIOR CUP FINAL
Bishops Frome v Oak Allstars (at Ledbury Town FC .
Division One:
WORCESTER & DISTRICT LEAGUE
Division One: Colwall St James v Malvern Premier.
Division Two: Martley Spurs Reserves v Malvern Radar.
Division Three: Bringsty Sports v Deers Leap Athletic.
MERCIAN FESTIVAL JUNIOR LEAGUE
U12s: Harvington FC v Newtown Sports Juniors; Newtown Sports Junior Colts v Suckley Harriers.
U13s: Callowbrook Swifts v Newtown Sports Juniors.
U14s: Newtown Sports Junior Colts v Welland Juniors.
U15s: Bromyard Town FC v Drakes Broughton Rangers; Newtown Sports Juniors v Littleton Juniors.
CRICKET
NPOWER NATIONAL VILLAGE KNOCKOUT
Colwall v Belbroughton
CATLEY STAITE LEAGUE
Colwall v Bromyard.
CLUB MATCHES
Malvern v Henley in Arden; Worcester Nomads v Avoncroft.
BOWLS
Ledbury Mixed v The Vale Tour Mixed.
FOOTBALL
TUESDAY
WEST MIDLANDS LEAGUE
Premier Division: Ledbury Town v Coseley Town (7.45) - to be confirmed.
MERCIAN FESTIVAL JUNIOR LEAGUE
U10s: Malvern Town Wanderers v Leigh & Bransford Badgers; Newtown Sports Junior Colts v Goodrest Juniors; Newtown Sports Juniors v Ombersley Colts.
WEDNESDAY
WORCESTER INFIRMARY CUP
Final: Malvern Town v Pershore Town/Bromyard Town (at Ledbury Town FC, 7.45).
MIDLAND FLOODLIT YOUTH LEAGUE
Southern Division: Redditch Utd v Malvern Town.
MERCIAN FESTIVAL JUNIOR LEAGUE
U15s: Bromyard Town v Newtown Sports Juniors; Malvern Town Wanderers v Littleton Juniors.
Comments: Our rules
We want our comments to be a lively and valuable part of our community - a place where readers can debate and engage with the most important local issues. The ability to comment on our stories is a privilege, not a right, however, and that privilege may be withdrawn if it is abused or misused.
Please report any comments that break our rules.
Read the rules hereComments are closed on this article